ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Rok szkolny rozpoczął się 1 września 2005r.. Dzieci w tym dniu spotkały się z wychowawcami. Nowy rok szkolny przyniósł zmiany organizacyjne w naszej szkole. Zostały połączone klasy II z III i klasa IV z V. Wychowawcami klas zostali:

 • oddział przedszkolny, klasa „0” p. A.Kozłowska,
 • klasa I p. M.Roszak,
 • klasa II – III p. H.Szulc,
 • klasa IV – V p. M.Czeladka,
 • klasa VI p. L.Nowak.

Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego gościliśmy p. wizytator Wasilewską, którą społeczność szkolna przyjęła bardzo serdecznie.

„SPRZĄTANIE ŚWIATA”

16 września 2005r. braliśmy udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Naszą najbliższą okolicę sprzątali nawet najmłodsi. Uczniowie klasy I, II, III zbierali śmieci wokół szkoły wzdłuż drogi i w pobliżu sklepu oraz Ośrodka Zdrowia w Murzynnie. Starsi uczniowie z klas IV – VI zajęli się oczyszczaniem parku. Oczywiście zwrócono uwagę na segregację śmieci.

Następnie odbył się konkurs plastyczny na plakat o tematyce ekologicznej z wykorzystaniem odpadów (folii, papieru itp.).

Uczniowie klas IV – VI zaprezentowali też krótki program dotyczący ochrony środowiska i dbałości o naszą planetę.

„Cieszy się ziemia,

cieszą się dzieci,

gdy widzą mniej

Śmieci!!!”

13 PAŹDZIERNIKA 2005r.

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny. Naganę za „Corridy ortograficzne” otrzymały polonistki, nauczycielka matematyki za „odejmowanie pewności siebie, dzielenie włosa na czworo”, a dyrekcja otrzymała naganę za ciągłe używanie „trybu rozkazującego”.

Po zakończonym występie dzieci wręczyły pracownikom szkoły kwiaty i wykonane przez siebie laurki.

26 PAŹDZIERNIKA 2005r.

„PARADA WAMPIRÓW” czyli halloween w naszej szkole. Uczniowie tego dnia wykazali się dużym talentem charakteryzatorskim. Było dużo fajnych konkursów!!!

ŚLUBOWANIE KLASY I

Zgodnie z naszą szkolną tradycją uczniowie klasy pierwszej uroczyście przyjmowani są do grona szkolnej społeczności.

W tym roku szkolnym uroczystość ta miała miejsce w piątek 28 października 2005r..

1 LISTOPADA – ŚWIĘTO ZMARŁYCH

Jak co roku przed Świętem Zmarłych uczniowie naszej szkoły porządkowali groby poległych żołnierzy. Dzieci czyściły pomniki, grabiły teren wokół grobów. Uczniowie położyli na grobach kwiaty i zapalili znicze. Oddali hołd poległym minutą ciszy.

11 LISTOPADA 2005r.

W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie zaprezentowali progam artystyczny „Ku niepodległej!” Słowami poetów dzieci opowiedziały historię Polski podczas rozbiorów, walkę o niepodległość jak i radość dnia 11 listopada 1918 r. Dzieci wcieliły się w rolę poetów, żołnierzy, dzieci z Wrześni, mieszkańców miast.

ANDRZEJKI

25 listopada 2005r. zorganizowano w naszej szkole „Andrzejki”. Dyskotekę andrzejkową przygotował SU. Były konkursy: jedzenie jabłka, na najstraszniejsze przebranie, były też oczywiście wróżby. Tańcom nie było końca. Dla głodnych i spragnionych zorganizowano sklepik.

PRZYJĘCIE ŚWIATEŁKA BETLEJEMSKIEGO – 20 grudnia 2005r.

Światełko Betlejemskie do naszej szkoły przywieźli inowrocławscy harcerze. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, recytowaliśmy wiersze i składaliśmy sobie życzenia. Po przekazaniu nam światełka uczniowie zabrali je do swoich domów.

WIGILIA

Dnia 22 grudnia 2005r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia Szkolna. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice, nauczyciele przebywający na urlopach, emerytowani nauczyciele oraz pani wizytator i ksiądz proboszcz.

Uroczystość rozpoczęła p.dyrektor Iwona Senske witając przybyłych gości oraz składając życzenia świąteczne. Szczególną radość sprawiły wszystkim Jasełka wystawione przez uczniów z klas IV, V, VI.

Po zakończonym przedstawieniu dzieci z klasy „0” uświetniły uroczystość wierszykami i piosenkami. Następnie wszyscy w świątecznej atmosferze podzielili sie opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Zasiadając przy świątecznych stołach skosztowaliśmy ciasto uieczone przez nasze mamy. Wspólny śpiew kolęd uświetnił naszą „wielką uroczystość”.

BRZECHWA

27 stycznia 2006r. odbył się w Gniewkowie konkurs recytatorski dla dzieci z klas I – III. W konkursie zaprezentowały się dzieci z naszej szkoły odnosząc sukcesy. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe, ale nagrody otrzymali:

 • z klasy I – I miejsce – M.Gąsiorek,
 • z klasy III – I miejsce – A.Kucharska,
 • z klasy III – III miejsce – M.Paczkowska.

Pozostali uczestnicy M.Matraszek, D.Sąsała, N.Kubicka, Z.Głowacka otrzymali dyplomy i książeczki.

CHOINKA

27 stycznia 2006r. w naszej szkole została zorganizowana zabawa karnawałowa dla dzieci. Dziewczęta z klas III – VI wystąpiły w przedstawieniu pt.”Prawo jazdy”, te „małe czarownice wolały jednak być dobrymi wróżkami”. Występy przeplatane były układami tanecznymi w wykonaniu dziewcząt z klas III – VI. Przedszkolaki wystąpiły w inscenizacji pt.”Jak karnawał, to karnawał”.

Po występach artystycznych był wspólny posilek, gry i zabawy.

INSTALACJI PRACOWNI KOMPUTEROWEJ

18 marca 2006r. spełniło się nasze największe marzenie: otrzymaliśmy wspaniale wyposażoną pracownię komputerową, która składa się z serwera, 10 komputerów. Ponadto otrzymaliśmy projektor multimedialny i komputer przenośny notebook. Wszystkie stanowiska połączone zostały w jedną sieć. Klaso-pracownia wyposażona została w nowe biurka i krzesła.

WIOSNA TUŻ, TUŻ …

25 marca 2006r. dzieci z kółka teatralnego wystąpiły w przedstawieniu „Powitanie wiosny”. Przybliżyły nam wiosenne przebudzenie zwierząt oraz zmiany zachodzące w przyrodzie wiosną. Następnie w uroczystym pochodzie poszliśmy palić Marzannę. Odbył się również wiosenny pokaz mody i prezentacja tańca.

„Żegnaj Pani Zimo,

Witaj Wiosno!!!”

30 MARCA 2006r.

Dzieci, które uczęszczają na zajęcia świetlicy socjoterapeutycznej brały udział w II Przeglądzie Artystycznym Świetlic. Uczniowie prezentowali się w wielu kategoriach odnosząc sukcesy:

 • wyróżnienie w tańcu,
 • wyróżnienie aktorskie: Katarzyna Majewska, Daria Głowacka, Skarlet Napierkowska,
 • I miejsce w konkursie piosenki,

II miejsce w twórczości teatralnej.

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI

30 kwietnia 2006r. uczniowie klas II i III pod kierunkiem p. H.Szulc przygotowały montaż z okazji Rocznicy uchwalenia konstytucji przybliżając nam historię.

DZIEŃ DZIECKA

30 maja 2006r. z okazji Dnia Dziecka i Dnia sportu w szkole zorganizowano konkursy sportowe, był slalom z kubkami wody, przenoszenie piłek, a także skoki w workach.

Następnie dzieci młodsze kibicowały „starszakom”, którzy rozegrali mecz piłki ręcznej. Chłopcy z klas: I, II, III też zapragnęli sprawdzić w tej dyscyplinie i rozegrali krótki mecz.

Na zakończenie odbył się turniej w dwa ognie kl. I – III z wychowawcami.

Była świetna zabawa, zakończono ją poczęstunkiem, były kiełbaski pieczone, lody dla ochłody i picie.

PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

4 czerwca 2006r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w IX Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Aktorzy wystąpili w przedstawieniu „Czarodziejskie prawo jazdy”. Jury przyznało zaszczytne III miejsce.

WYCIECZKA

19 czerwca 2006r. dzieci z przedszkola oraz szkoły brały udział w wycieczce do Rudnika. Rudnik to westernowa wioska z wieloma atrakcjami w stylu „dzikiego zachodu”. Na miejscu dzieciaki mogły zwiedzać mini-zoo. A w nim wielbłąd, kozy, dziki, króliki, itp. Jak na wioskę z westernu przystało wszędzie było mnóstwo kowbojów i koni. Obejrzeliśmy pokaz akrobacji: kowboje na koniach skakali przez ogień, żonglowali flagami, a na koniec pojedynek rewolwerowców.

WAKACJE

23 czerwca 2006r. – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2005/2006. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor świadectwa z paskiem oraz nagrody książkowe. Życzyła wszystkim miłego wypoczynku, a uczniom opuszczającym tę szkołę, aby godnie reprezentowali jej imię w nowym środowisku.

Następnie w klasach uczniowie spotkali się z wychowawcami, gdzie otrzymali świadectwa.

BIWAK WAKACYJNY

Od 26 do 28 czerwca 2006r. 25 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w biwaku wakacyjnym w Wiktorowie.

Pogoda nam dopisywała, kąpaliśmy się w jeziorze, wspinaliśmy się na ściance wspinaczkowej, strzelaliśmy z łuku. Szkoda, że wyjazd był taki krótki.