Zapisy do V edycji konkursu

Rozpoczęliśmy zapisy do V edycji konkursu InstaLogik.

Konkurs InstaLogik V edycja 2023/2024

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

W czwartej edycji Konkursu InstaLogik w roku szkolnym 2022/2023 wzięło udział 8909 uczniów z 1197 szkół rozsianych po całej Polsce, z czego jedna trzecia uczy się w małych szkołach w gminach wiejskich. Dla większości z nich był jednym z pierwszych doświadczeń z programowaniem, zadaniami typu „olimpijskiego” i pojęciem poprawności programu. Do finału dotarło 2576 uczniów. Konkurs jest pomostem pomiędzy matematyką a Olimpiadą Informatyczną Juniorów. Jesteśmy przekonani, że spora część z InstaLogikowych uczniów weźmie w przyszłości udział w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów.

Organizacja konkursu

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

  • Etap 1, termin 2 października – 30 października 2023, godz. 20:00
  • Kurs przygotowujący do 2 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
  • Sesja próbna przed 2 etapem, termin 30 listopada 2023, godz. 17:00 – 18:00
  • Etap 2, termin 9 grudnia 2023, godz. 10:00 – 11:30
  • Kurs przygotowujący do 3 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
  • Etap 3, termin 9 marca 2024, godz. 10:00 – 11:30

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularz rejestracyjny znajdziecie Państwo na stronie instalogik.pl.

Rusza IX edycja konkursu ekologicznego Mistrz Recyklingu i Przyjaciele

Zgodnie z regulaminem w IX edycji Konkursu mamy dwa zadania konkursowe:

  1. Ekozespoły przygotowują i wykonują w skali 1:1 maskotkę/makietę/przebranie edukacyjne  wybranego urządzenia na prąd lub baterie ze wskazaniem co nadaje się do recyklingu oraz filmik do mediów społecznościowych nie dłuższy niż 120 sek. wyjaśniający jakie informacje o recyklingu zostały umieszczone: przedstawione lub ukryte w wykonanej makiecie.
  2. Ekozespoły wspólnie rysują lub malują postać bohatera selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych w akcji, jaką chcieliby widzieć umieszczoną na pojemnikach do selektywnej zbiórki w kolorze żółtym, niebieskim, zielonym lub brązowym oraz wykonują projekt gry planszowej z jego udziałem.

Pierwsze zadanie związane jest z grupą odpadów elektrosprzętów, które segregujemy oddzielnie. Postać trzeba wykonać w formie makiety przebrania i opowiedzieć w filmie co nadaje się do recyklingu. Można to zrobić w formie opowieści, zagadek, odkrywania skrytek z informacjami itp..

Drugie zadanie czyli narysowanie postaci i jej umieszczenie w grze planszowej dotyczy wszystkich innych odpadów komunalnych także tych, które segregujemy do pojemników selektywnej zbiórki. Jeśli np. narysujecie postać Butelki PET, to może ona być tylko wizytówką w Waszej planszówce, albo pionkiem. Może brać udział w grze: jeśli np.: na którymś kolejnym polu wpadnie do rowu, to gracz wraca na start, jeśli staniesz na polu na którym została narysowana to otrzymujesz szansę , albo losujesz kartę bonusową, wszystko zależy od tego jaką formułę będzie miała Wasza gra, jakie będą reguły i czego będzie dotyczyła: segregowania, recyklingu, zaśmieconego lasu czy innych tematów związanych z odpadami i recyklingiem!

Każdy co najmniej dwuosobowy ekozespół wykonuje obydwa zadania konkursowe. W terminie regulaminowym do 15 marca 2023 trzeba przesłać dokumentację wykonania zadań na e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl.

Pierwsze zadanie w formie filmiku, można przesłać e-mailem albo przesłać link do filmiku umieszczonego w zasobach internetowych: youtube, facebook lub instagram.

Drugie zadanie czyli narysowaną “postać odpadu” z grą planszową też wysyłamy e-mailem w formie pliku word, pdf lub/i zdjęć.

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

Szymon Bonin, uczeń klasy 2 zdobył I miejsce w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu „KUJAWSKO–POMORSKA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA” , który odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Torunia.

Gratulujemy!

Schüler Wettbewerb „Begegnung mit Osteuropa 2023”

Uczniowie klasy VIII: Kacper Banaszak, Oktawian Frankowski, Filip Keller, Karolina Lewandowska, Maciej Lewandowski, Kacper Marczak – wzięli udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Nauki oraz Ministerstwo Oświaty Północnej Nadrenii-Westfalii, wykonując pracę konkursową do projektu pod hasłem: „Pokój w Europie i na świecie”. „Begegnung mit Osteuropa” to tytuł międzynarodowego konkursu szkolnego organizowanego corocznie w Niemczech przez kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

XXXII Gminne Biegi Przełajowe XIV Memoriału Jacka Ratajczaka

21 września 2022r. najlepsi sportowcy z naszej szkoły uczestniczyli w Gminnych Biegach Przełajowych Memoriału Jacka Ratajczaka w Gniewkowie. W imprezie sportowej wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół gminnych, a nasi uczniowie nie zawiedli oczekiwań, pokazali hart ducha i sportowe serce, uzyskując świetne wyniki:

II miejsce w kategorii dziewczęta kl. VII i starsze – Karolina Lewandowska, II miejsce w kategorii chłopcy kl. VI – Dominik Kłosowski, III miejsce w kategorii dziewczęta kl. VI – Aleksandra Krempeć, III miejsce w kategorii chłopcy kl. V – Ksawery Grzelak, III miejsce dziewczęta kl. IV i młodsze – Oliwia Kryszak.

Gratulujemy!

Kuratoryjne Konkursy Przedmiotowe

Co roku w pierwszych miesiącach roku szkolnego Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty w Bydgoszczy organizuje w szkołach konkursy przedmiotowe, w których zawsze biorą udział uczniowie naszej szkoły. W tym roku w naszej szkole odbyły się konkursy przedmiotowe z języka polskiego, angielskiego i geografii. Uczestniczyli w nich uczniowie: Szymek Oczki, Maciek Lewandowski, Kacper Banaszak i Maksymilian Szwagrzyk. Udział w konkursach jest bardzo ważny, ponieważ uczniowie mogą sprawdzić swą wiedzę i umiejętności, jak również uzyskać informację zwrotną na temat kierunków dalszej pracy i nauki.